Święto Parafii – doroczny odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej połączony z Parafialnym Festynem Rodzinnym

15 sierpnia to dla naszej wspólnoty parafialnej dzień szczególny.

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny obchodzimy doroczny odpust. Aby odpowiednio przeżyć ten ważny dzień już w niedzielę 6 sierpnia rozpoczęliśmy nowennę właśnie przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP, którą przygotowała p. Danuta Grabowska.

15 sierpnia to również święto Matki Boskiej Zielnej, dlatego też panie z Róż Różańcowych przygotowały na tę okoliczność specjalne bukiety, które zostały poświęcone podczas Mszy św.

W dniu odpustu uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Józef Olechowski, proboszcz z Radostowa Średniego. Współkoncelebransami byli ks. Krzysztof Żądło ze Starego Węglińca, ks. Jacek Saładucha z Zebrzydowej, ks. Wojciech Buźniak z Archidiecezji Wrocławskiej oraz ks. Krzysztof Sikora – proboszcz tutejszej parafii.

Bezpośrednio po Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem.

Po wspólnej modlitwie na scenie tuż przy plebanii rozpoczęły się występy artystyczne. Wystąpiła Nasza Schola z Czerwonej Wody, Schola z Gierałtowa, Schola z Piasecznej oraz Zespół Ludowy Podolanie.

Hitem występów scenicznych było Mini Show ministrantów, którzy pokazali, że świetnie sobie radzą nie tylko podczas służby Panu Bogu przy ołtarzu, ale też bardzo dobrze czują się na scenie.

Podczas festynu nie mogło zabraknąć naszych strażaków. Są to osoby, na które zawsze można liczyć. Nie dość, że cały czas dbają o nasze bezpieczeństwo, to także edukują innych, jak to miało miejsce podczas pokazów w dniu odpustu.

Kolejnym punktem programu był występ niespodzianka. Został on przygotowany przez osoby, które na co dzień angażują się w życie wspólnoty parafialnej. Tym razem postanowili zadbać o poprawę humorów wszystkich, którzy postanowili się bawić z nami. Przygotowane przedstawienie “Rzepki” Juliana Tuwima również zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Kolejny raz nie zawiódł nas Zespół Reflex, który umilał nam czas swoją twórczością. Angelika, Marian i Mariusz jak zwykle dali radę! Nogi same rwały się do tańca.

Na koniec przyszedł czas na losowanie nagród loterii fantowej, w której główną nagrodą był weekendowy pobyt dla dwóch osób nad morzem.

Tradycyjnie świętowanie rozpoczęliśmy ucztą dla ducha, później było też coś dla ciała. Natomiast to wszystko nie udałoby się, gdyby nie zaangażowanie całej armii ludzi. Zarówno tych, których widzieliście na scenie, tych którzy sprzedawali przeróżne pyszności, ale również tych, których nie było widać, a również włożyli ogrom pracy w przygotowanie uroczystości odpustowej oraz kolejnego Parafialnego Festynu Rodzinnego.

Wszystkim, którzy pomogli nam przy zorganizowaniu tego wszystkiego, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Poniżej zdjęcia i filmiki z Sumy Odpustowej oraz Parafialnego Festynu Rodzinnego.

Brak możliwości komentowania.